Tamara Bach ist eine renommierte Jugendbuchautorin, mehrfach ausgezeichnet, unter anderem mit dem Deutschen Jugendliteraturpreis 2004 und dem LUCHS 2007. Die Autorin wird aus ihren Bchern lesen und mit Schlern diskutieren. Ihr erster Roman Marsmdchen wurde ins Kroatische bersetzt.

LESUNG

26. 10. 2010 um 12.00

Franziskanergymnasium in Sinj

Knjievni susret s mladom njema?kom spisateljicom Tamarom Bach

Franjeva?ka klasi?na gimnazija u Sinju i Op?a gimnazija Dinka imunovi?a u Sinju , kao kole partneri Goetheova instituta u Zagrebu, a u sklopu svoje kulturne suradnje, uprili?ile su (26. 10. 2010.) u prostorijama Franjeva?ke kl. gimnazije knjievni susret s mladom i vie puta nagra?ivanom njema?kom spisateljicom Tamarom Bach. Autorica nekoliko vrlo zapaenih knjiga, kao to su Jetzt ist hier (Sada je ovdje), pisanih upravo za mla?u ?itala?ku publiku, od kojih je jedna Djevojka s Marsa (Marsmdchen) nedavno prevedena i na hrvatski jezik, ?itala je ulomke iz svojih knjiga na svome njema?kom materinskom jeziku i potom je odgovarala na pitanja u?enika.

Autorica Bach ina?e je u organizaciji Goetheova instituta u Zagrebu bila ovogodinja go?a na osamnaestim danima nastavnika njema?kog jezika, te uz pratnju gospo?e Claudiae Pilling, eksperta za nastavu, obilazila je kole partnere Goetheova Instituta irom Hrvatske.

Slike

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas140
Ovaj mjesecOvaj mjesec506
UkupnoUkupno957944

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 19