Od 6. do 12. lipnja 2010. ravnatelji partnerskih kola (PASCH) Goetheova instituta u Hrvatskoj (Goethe-Institut Kroatien), u pratnji voditeljice jezi?nog odjela Instituta te dviju drugih dvojezi?nih pratiteljica, posjetili su Berlin i Mnchen.

Putovanje je organizirano s ciljem upoznavanja ravnatelj s njema?kim obrazovnim sustavom na razini drave i saveznih pokrajina.
U tu svrhu organizirani su posjeti vanim ustanovama mjerodavnim za obrazovnu politiku u oba grada, poput Berlinske uprave senata za obrazovanje, znanost i istraivanje, Bavarskog dravnog ministarstva nastave i kulture, Sveu?ilita u Mnchenu, Saveznog ministarstva vanjskih poslova i Hrvatskog veleposlanstva u Berlina, Sredinjice Goethe-Instituta u Mnchenu, ali i muzejima te Njema?koj operi u Berlinu.

Pored toga ravnatelji PASCH-kola neposredno su mogli upoznati nekoliko razli?itih tipova srednjih kola (putem hospitacija, razgovora s u?enicima itd).

Ovo putovanje zacijelo je doprinijelo intenzivnijem umreavanju kola i ravnatelja te omogu?ilo razmjenu iskustava u vezi s provedbom inicijative PASCH u Hrvatskoj, a moda i planiranje pokojeg maturalnog putovanja u Njema?ku.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas67
Ovaj mjesecOvaj mjesec1178
UkupnoUkupno951096

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12