Ljetni te?aj u Njema?koj

Bericht ber den Sommerkurs in Bielefeld

Letzten Sommer habe ich an einem Sprachkurs in Bielefeld teilgenommen. Es gab 74 Leute aus aller Welt. In meinem Zimmer waren zwei Mdchen, aus Nicaragua und Tunesien. Jeden Morgen hatten wir Unterricht und danach viele Freizeitaktivitten. Mir hat am besten Kletterring gefallen. Die Stadt hat mit auch sehr gut gefallen. Die Betreuer waren sehr nett und freundlich. Ich habe viele neue Freundschaften geschlossen und das Land Deutschland habe ich auch besser kennen gelernt. Meine Deutschkenntnisse habe ich wesentlich verbessert. Das, was sich in Bielefeld erfahren habe, wrde ich jedem jungen Menschen weiterempfehlen. Ich konnte mich besser ber die moderne deutsche Kultur und Gesellschaft informieren. Dieser dreiwchige Aufenthalt in Deutschland hat mir wirklich sehr viel Spa gemacht. Ich mchte die Gelegenheit ausnutzen und mich noch einmal bei den Leuten im Goethe Institut fr diese wunderschne Erfahrung bedanken.

Jelena Budimir, 4.b

Izvjetaj o ljetnom te?aju u Bielefeldu

Prolo ljeto sudjelovala sam na te?aju njema?kog jezika u Bielefeldu. Na te?aju je bilo 74-vero mladih iz razli?itih zemalja svijeta. U mojoj su sobi bile dvije djevojke, iz Nikaragve i Tunisa. Svako smo jutro imali nastavu, a poslije smo se na razne na?ine zabavljali. Najvie mi se svidjelo slobodno penjanje. Grad mi se tako?er jako svidio. Nai su pazitelji bili jako ljubazni. Upoznala sam puno novih ljudi i sklopila dosta novih prijateljstava, a i Njema?ku sam neto bolje upoznala. Svoje sam znanje njema?kog jezika zna?ajno poboljala. To to sam doivjela u Bilefeldu, najsrda?nije bih preporu?ila svakome. Bila je to izvrsna mogu?nost za bolje upoznavanje njema?ke kulture i drutva u cjelini. Trotjedni boravak u Njema?koj bio mi je zaista lijep.
Koristim ovu priliku kako bih jo jednom zahvalila ljudima iz Goetheova instituta za to prekrasno i nezaboravno iskustvo.

Jelena Budimir, 4.b

Ein tolles Erlebnis

Meinen Sommer habe ich dieses Jahr in Bielefeld verbracht. Zusammen mit Jelena, Marija, Ivo, Ivan und Frano habe ich den Jugendkurs vom Goethe-Institut besucht. Insgesamt waren wir 74 auslndische Jugendliche aus: Malawi, thiopien, gypten, Litauen, Finnland, Indien, Ukraine, Frankreich, Tunesien, Mongolei, Nicaragua, Brasilien und Kroatien. Tagsber hatten wir Unterricht, der von 9 bis 12:30 Uhr dauerte. Ich war mit Frano in Natalias Klasse und habe die Prfung in B1 abgelegt. Nachmittags gab es verschiedene Freizeitangebote, wie zum Beispiel Kanu-fahren. Auerdem gab es zwei Tagesausflge: einer nach Hannover, wo wir Grten besucht haben, einer nach Mnster, wo wir eine Stadt-rallye gemacht haben. Der ganze Kurs war hervorragend gemacht und ich denke, das ist eine groartige Gelegenheit, um neue Menschen, neue Kulturen kennen zu lernen und vor allem die Sprache zu lernen. Besonders gefielen mir die auerschulischen Aktivitten, Unterkunft, Ernhrung und Umgegung, in der wir lebten. Schlielich mchte ich mich beim Goethe-Institut bedanken und bei allen, die verantwortlich fr diese tolle Erfahrung waren.

Luka Norac-Kevo, 3.b

Izvrsno iskustvo

Dobar dio prolog ljeta proveo sam u Bielefeldu, zajedno s Jelenom, Marijom, Ivom, Ivanom i Franom, gdje smo zajedno poha?ali jezi?ni te?aj. Sveukupno je bilo 74-vero mladih iz sljede?ih zemalja: Malija, Etiopije, Egipta, Litve, Finske, Indije, Ukrajine, Francuske, Tunisa, Mongolije, Nikaragve, Brazila i Hrvatske. Preko dana imali smo nastavu, od 9 sati do 12,30. Zajedno s Franom bio sam u razredu koji je pou?avala Natalija te sam na koncu poloio i ispit na razini B1. Poslije podne bilo je raznih mogu?nosti za zabavu, kao na primjer vonja kanuom. Osim toga uprili?ena su nam i dva cjelodnevna izleta, jedan u Hannover, gdje smo posjetili vrtove, a drugi u Mnster, gdje smo vozili gradski reli. Cijeli je kurs bio jako dobro organiziran i mislim da je to izvrsna prilika za upoznavanje novih ljudi, novih kultura i u?enje njema?kog jezika. Posebno su mi se svidjele izvannastavne aktivnosti, smjetaj, hrana i okolina u kojoj smo bili smjeteni. Kona?no, elim zahvaliti Goetheovu institutu i svima drugima koji dijele odgovornost za jedno prekrasno iskustvo.

Luka Norac-Kevo, 3.b

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas79
Ovaj mjesecOvaj mjesec1611
UkupnoUkupno951529

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15