U dalekom Melbourneu u Australiji umro je gosp. Milan Ljubi?i? (Glavice kraj Sinja, 1926. Melbourne, 2011.) koji je od 2006. na kraju svake kolske godine nagra?ivao dvoje najboljih maturanata nae Gimnazije ukupnim iznosom od 500 . Nagrada je dodjeljivana na prijedlog Nastavni?kog vije?a u obliku povelje i nov?anog iznosa.

Krajem kolovoza 2006. godine u nau je gimnaziju doao nepoznat stariji gospodin i predstavio se kao Milan Ljubi?i?, ro?en u Glavicama kraj Sinja. Ispripovjedio je svoje ivotno putovanje koje se protezalo kroz vie stranih zemalja i kona?no smirilo umirovljeni?kim ivotom u Melbourneu. Predloio je da se utemelji nagrada za najbolje maturante svake kolske godine, a on bi osiguravao novac. O tom je s ravnateljem Gimnazije sastavio i potpisao sporazum. Kroz protekle ?etiri godine nagradu je dobilo osmero maturanata kojima je to bilo priznanje za marljivo i uspjeno u?enje u naoj koli. Svake je godine u ime Gimnazije i nagra?enih maturanata darovatelju upu?ivana pisana zahvala.
Gospodin Ljubi?i? pokopan je 7. velja?e 2011. na groblju Hrvatske katoli?ke crkve sv. Nikole u Melbourneu.
U ime u?enika i svih djelatnika Gimnazije izraeno je suosje?anje s obitelji pok. Milana.
Prema pokojniku gajimo osje?aje zahvalnosti zbog naklonosti prema naoj Gimnaziji i uklju?ujemo ga u svoje molitve.
Pokoj vje?ni daruj mu, Gospodine!

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas128
Ovaj mjesecOvaj mjesec494
UkupnoUkupno957932

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 13