Umro darovatelj naše Gimnazije Milan Ljubičić

U dalekom Melbourneu u Australiji umro je gosp. Milan Ljubičić (Glavice kraj Sinja, 1926. – Melbourne, 2011.) koji je od 2006. na kraju svake školske godine nagrađivao dvoje najboljih maturanata naše Gimnazije ukupnim iznosom od 500 €. Nagrada je dodjeljivana na prijedlog Nastavničkog vijeća u obliku povelje i novčanog iznosa.

 

Krajem kolovoza 2006. godine u našu je gimnaziju došao nepoznat stariji gospodin i predstavio se kao Milan Ljubičić, rođen u Glavicama kraj Sinja. Ispripovjedio je svoje životno putovanje koje se protezalo kroz više stranih zemalja i konačno smirilo umirovljeničkim životom u Melbourneu. Predložio je da se utemelji nagrada za najbolje maturante svake školske godine, a on bi  osiguravao novac. O tom je s ravnateljem Gimnazije sastavio i potpisao sporazum. Kroz protekle četiri godine nagradu je dobilo osmero maturanata kojima je to bilo priznanje za marljivo i uspješno učenje u našoj školi. Svake je godine u ime Gimnazije i nagrađenih maturanata darovatelju upućivana pisana zahvala.
Gospodin Ljubičić pokopan je 7. veljače 2011. na groblju Hrvatske katoličke crkve sv. Nikole u Melbourneu.
U ime učenika i svih djelatnika Gimnazije izraženo je suosjećanje s obitelji pok. Milana.
Prema pokojniku gajimo osjećaje zahvalnosti zbog naklonosti prema našoj Gimnaziji i uključujemo ga u svoje molitve.
Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas126
Ovaj mjesecOvaj mjesec3953
UkupnoUkupno1040366

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8