Martin prvi, a Josip drugi u natjecanju iz latinskog

Na upanijskom natjecanju, koje je odrano 15. velja?e 2011. u Srednjoj koli Jure Katelana u Omiu, u?enik nae gimnazije Martin Vrli? (III.a) osvojio je prvo mjesto u poznavanju latinskog jezika i rimske civilizacije, u kategoriji klasi?nih gimnazija, a slijedi ga Josip Skejo (IV.a) u istoj kategoriji, s neznatnim bodovnim zaostatkom manjim od 1 %. Josip je ujedno na istom natjecanju osvojio drugo mjesto u poznavanju gr?kog jezika i civilizacije.

Nau su gimnaziju na tom natjecanju jo uspjeno zastupale Ivana Milanovi? (IV.a) u kategoriji latinskog jezika za klasi?ne gimnazije i Dinka Hrgovi? (II.b) u kategoriji latinskog jezika za op?e i jezi?ne gimnazije.

U kategoriji klasi?nih gimnazija (latinski i gr?ki jezik i civilizacija) natjecali su se u?enici i u?enice triju gimnazija nae upanije koji imaju taj obrazovni program: nae Franjeva?ke gimnazije, splitske Nadbiskupijske gimnazije don Frane Buli?a i splitske Prve gimnazije. U toj kategoriji jedinstvene zadatke rjeavaju, tj. zajedno se natje?u, u?enici tre?ih i ?etvrtih razreda.

U kategoriji latinskog jezika za op?e i jezi?ne gimnazije natje?u se u?enici i u?enice drugih razreda tih obrazovnih programa (dvogodinje u?enje osnova latinskog jezika).

?estitamo natjecateljima i njihovu mentoru fra Bruni Pezi na vrijednim osobnim postignu?ima i uspjenu predstavljanju Gimnazije!

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas137
Ovaj mjesecOvaj mjesec503
UkupnoUkupno957941

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 16