Korizmena akcija Karitativne skupine "Voluntas bona"

Karitativna skupina nae gimnazije Voluntas bona pokrenula je korizmenu akciju prikupljanja priloga koji ?e se upotrijebiti u dobrotvorne svrhe. Na panou u kolskom predvorju upu?en je poziv svima, u?enicima i zaposlenicima gimnazije, da se uklju?e: Prikupljamo zajedno tijekom ove korizme znakove svoga odricanja i svoje molitve. Na kraju ?emo tim darom u?initi neto vidljivo, neto to ?emo darovati ljudima u nevolji.

Pojedina?ne priloge u?enika prikupljaju razredni blagajnici, a oni ih mogu pohranjivati u Tajnitvu gimnazije ili predati prof. vjeronauka fra Miji abi?u. Rezultat prikupljanja bit ?e objavljen na oglasnoj plo?i pred odlazak na uskrsni odmor.

Posredovanjem Voluntas bona moemo se tako?er uklju?iti u akciju Hrvatskog Caritasa i kupovanjem magneti?a (s prigodnom krilaticom u povodu Godine obitelji), vrlo zgodnih brisa?a za displej mobitela ili lijepo oblikovanih privjesaka.

Svi se oni mogu nabaviti u Tajnitvu gimnazije za 5 kuna komad, od ?ega polovica ide za Caritasove dobrotvorne akcije, a polovica ?e biti priloena iznosu koji ?emo skupiti u Gimnaziji.

Voluntas bona prikupljeni ?e iznos, kao i u dosadanjim sli?nim akcijama, upotrijebiti za pomo? potrebnima u naoj sredini, kako bi im uljepali uskrsne blagdane.

I ovim putem pozivamo sve da se uklju?e u ovu akciju ili u neku od aktualnih akcija Hrvatskog Caritasai tako djelom pokau svoje suosje?anje s onima koji imaju manje od nas ili su pogo?eni nekom drugom tekom nevoljom.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas75
Ovaj mjesecOvaj mjesec1186
UkupnoUkupno951104

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 16