U nedjelju 10. travnja 2011. u 17 sati u gradskom kinu bit ?e sve?ano otvoren drugi po redu Festival znanosti u Sinju. Radni dio Festivala odvijat ?e se od ponedjeljka do petka (11.-15. travnja). Programom su predvi?ena brojna predavanja, tribine i radionice s temama ponajprije iz fizike, ali i iz biologije, kemije, matematike, ekonomije, filozofije, psihologije i drugih znanstvenih podru?ja.


Festival znanosti u Hrvatskoj odrava se ve? devetu godinu uzastopce, a glavne se manifestacije odvijaju u Zagrebu, u okviru Sveu?ilita i Tehni?kog muzeja. Osim u glavnome hrvatskom gradu prire?uju se raznoliki i bogati programi i u drugim hrvatskim gradovima, a cilj im je pribliavanje znanosti navlastito mladima, ali i drugim gra?anima. Zajedni?ka je tema ovogodinjega Festivala na dravnoj razini Svjetlost, a posve?en je 300. obljetnici ro?enja velikoga hrvatskog sina Ru?era Bokovi?a.

Prole je godine (2010.) prvi put Festival odran i u Sinju, a glavni su organizatori bili dvojica bivih u?enika nae Gimnazije, a sada studenti fizike, Mate Jagnji? (u Splitu) i Mislav Cvitkovi? (u Zagrebu). Izvanredan uspjeh prologodinjeg Festivala ohrabrio je organizatore, me?u kojima je opet Mate Jagnji?, da i ove godine u?enicima srednjih i osnovnih kola i gra?anstvu priblie brojne znanstvene teme i predstave uspjene znanstvenike.

Osim hrvatskih znanstvenika na Festivalu ?e sudjelovati i gosti iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije. Prijepodnevna predavanja i poslijepodnevne tribine odravat ?e se u Dvorani Gospe Sinjske u Franjeva?kom samostanu. U naoj gimnaziji i u Op?oj gimnaziji Dinka imunovi?a, kao i u sinjskim osnovnim kolama, brojni ?e znanstvenici odrati kolske sate pojedinih predmeta i radionice na razli?ite teme. U naoj gimnaziji predvi?eni su gosti na dvadesetak kolskih sati i radionica u svim razredima. O tome ?e na ovim stranicama izvjetavati sami u?enici nae Gimnazije, predstavnici pojedinih razreda.
U ve?ernjim satima u ponedjeljak i utorak zainteresirani ?e na Gradu pomo?u teleskopa i uz asistenciju astronoma mo?i promatrati zvjezdano nebo nad Sinjem.

Slike: Podsjetnik na prologodinja festivalska zbivanja u naoj Gimnaziji

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas81
Ovaj mjesecOvaj mjesec1613
UkupnoUkupno951531

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15