Ivan Novosel: Robotika (radionica)

Prvoga dana 2. festivala znanosti u Sinju u ponedjeljak 11.4. u naoj gimnaziji mladi znanstvenik Ivan Novosel s u?enicima 2.b razreda odrao je radionicu o robotima. Na jednostavan i zanimljiv na?in uveo je u?enike u svijet robota u koji su oni stupili s velikim interesom.

Voditelj je u?enike uvodnim izlaganjem upoznao s osnovnim dijelovima robota da bi to bolje razumjeli ono to eli s njima posti?i. Zatim je u?enike podijelio u 3 grupe. Svaka je grupa dobila zadatak da sloi jednog robota pomo?u shematskih prikaza. Tijekom dva kolska sata u?enici su uz pomo? voditelja radionice robote sloili i osposobili ih za neke od funkcija. U?enici nisu skrivali svoje veliko uzbu?enje i interes za ovo podru?je i iskazali su zadovoljstvo to su mogli provesti barem ovo kratko vrijeme u zadivljuju?em svijetu robota.

Izvijestila: Ana Gali?, 2.b
Fotografirala: Karla Vu?kovi?, 2.b

Slike

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas97
Ovaj mjesecOvaj mjesec1629
UkupnoUkupno951547

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 21