Ivan Novosel: Robotika (radionica)

Prvoga dana  2. festivala znanosti u Sinju u ponedjeljak 11.4. u našoj gimnaziji mladi znanstvenik Ivan Novosel s učenicima 2.b razreda održao je radionicu o robotima. Na jednostavan i zanimljiv način uveo je učenike u svijet robota u koji su oni stupili s velikim interesom.

Voditelj je učenike uvodnim izlaganjem upoznao s osnovnim dijelovima robota da bi što bolje razumjeli ono što želi s njima postići. Zatim je učenike podijelio u 3 grupe. Svaka je grupa dobila zadatak da složi jednog robota pomoću shematskih prikaza. Tijekom dva školska sata učenici su uz pomoć voditelja radionice robote složili i osposobili ih za neke od funkcija. Učenici nisu skrivali svoje veliko uzbuđenje i interes za ovo područje i iskazali su zadovoljstvo što su mogli provesti barem ovo kratko vrijeme u zadivljujućem svijetu robota.

Izvijestila: Ana Galić, 2.b
Fotografirala: Karla Vučković, 2.b

Slike

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas143
Ovaj mjesecOvaj mjesec5797
UkupnoUkupno1025499

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 9