Prof. dr. Franjo Sokoli?: Svjetlost (predavanje)

Prof. dr. sc. Franjo Sokoli? odrao je 11. travnja 2011. u kabinetu za fiziku i kemiju u naoj gimnaziji predavanje na temu to je svjetlost. Predavanje je potrajalo puno dulje nego to je bilo predvi?eno, to govori o zanimljivosti spomenute teme. Sluatelji su bili u?enice i u?enici 2.a, 3.a i 4.a razreda, nekoliko gostuju?ih znanstvenika i nekoliko profesora nae gimnazije.

Predava? je zapo?eo uvodnim izlaganjem o definiciji svjetlosti i nekim drugim teorijskim podatcima. Upozorio je potom na neka osnovna svojstva svjetlosti (boje, lom, odbijanje) te na na svakodnevni susret s njima (duga, osjet vida, slike u zrcalu). Naglasio je ?injenicu da su prava istraivanja u vezi sa svjetlosti jo u povojima te da je jo uvijek mnogo toga nepoznato i ?eka da bude otkriveno, baziraju?i se na fenomen brzine svjetlosti, najve?e brzine u prirodi.
Zahvaljujemo prof. Sokoli?u na vremenu koje je nam posvetio da bi nam donekle pribliio sadraj teme i zainteresirao nas. Nadamo se da ?e se u takvu duhu nastaviti Festival znanosti.

Izvijestio: Martin Vrli? 3.a

Slike

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas79
Ovaj mjesecOvaj mjesec1611
UkupnoUkupno951529

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 19