Prof. dr. sc. Damir Vuki?evi?: Teorija igara (sat matematike)

U utorak 12. 4. u sklopu Festivala znanosti nau je gimnaziju posjetio je prof.dr.sc. Damir Vuki?evi?. U kabinetu za kemiju i fiziku odrao je predavanje u?enicima 2.b. razreda. Tema njegova predavanja bila je teorija igara.

Nakon predstavljanja po?eo je govoriti o brojkama na vrlo neobi?an na?in. Ono to smo do sada zvali tekim i dosadnim on je pretvorio u jednostavno igranje brojkama, to je oduevilo nas u?enike. Postavljao nam je pitanja kako bismo i mi to vie sudjelovali u njegovu izlaganju te kako bismo to lake i bolje razumjeli ono to nam govori. Sat matematike s prof. Vuki?evi?em pretvorio se u veselo putovanje s brojkama koje nas okruuju. Na jednostavnim primjerima iz ivota pokazao je da matematika nije samo u ?istim definicijama koje nau?imo jer sve se moe objasniti i prikazati na vie na?ina i pomo?u vie razli?itih metoda. Pokuao nam je pobuditi interes da to vie u?imo i vjebamo matematiku, jer se ona nalazi svugdje oko nas iako je svaki put ne primje?ujemo i jer nas ona odvodi u svijet koji velika ve?ina ljudi nikada ne vidi. Na kraju svoje oduevljenje u?enici, a ni naa profesorica matematike, nisu mogli sakriti, a to najbolje potvr?uje ?injenica da su profesora Vuki?evi?a na odlasku ispratili velikim pljeskom i osmjehom na licima.

Izvijestila: Ana Gali?, 2.b

Slike

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas76
Ovaj mjesecOvaj mjesec1608
UkupnoUkupno951526

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8