Ivan Novosel: Spektroskopija (radionica)

U srijedu 13. travnja 2011. za vrijeme sata fizike odrao je Ivan Novosel nama u?enicima 3.a razreda jedno od dinami?nijih i zanimljivijih predavanja u obliku radionice na temu Spektroskopija.

Naime, spektar je svjetlosti ukupnost svih vidljivih boja odre?enih valnom duljinom. Spajanjem svih tih boja u jednu, dobije se bijela, a rastavljanjem bijele dobije se spektar boja. Ure?aj kojim se moe jednostavno vidjeti spektar jest spektroskop. Upravo je taj mali priru?ni ure?aj demonstrirao predava?, a i nije ga teko napraviti kod ku?e. Potrebna je samo jedna kutijica i CD. Spektroskopom smo pojedina?no u razredu promatrali spektar boja koji nastaje iz svjetlosti proizvedene razli?itim izvorima (vie vrst arulj i laserska svjetlost). Treba naglasiti da predava? nije bio naporan i nije nas pretrpao s puno nepoznatih ili slabo poznatih pojmova, nego je bio jednostavan i pogodio bit stvari.

Izvijestio: Martin Vrli?, 3.a

Slike

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas78
Ovaj mjesecOvaj mjesec1610
UkupnoUkupno951528

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 16