Sv. Franjo Asiški - nadahnuće koje traje

Priredio i oblikovao: fraNJo

Franjo Asiški nije toliko svetac kojemu se ljudi mole koliko čovjek kojega se nasljeduje. Oko njega nije izgrađen kult ličnosti nego jedinstvena privlačnost. On se nastoji približiti Isusu Kristu kao najmjerodavnijoj osobi i njegovu evanđelju kao radosnoj poruci. Sve Franjino djelovanje - molitve i spisi, njegovo protivljenje i predanje viteštvu i proroštvu, svijetu i Crkvi - imali su jedan jedini cilj: da sve ljude, a najprije njegovu braću, usmjere prema Isusu. Idući sam tim putom, Franjo je polagano, i ne bez muke, od prosječnoga asiškog mladića postao uzorom koji je i danas izazovan i privlačan.  Mnogo je toga Franjo Asiški pokrenuo u zapadnom kršćanstvu i zapadnoj kulturi. U nekom smislu postao je svjetionikom čovječanstva.  Franjo i franjevaštvo bili su izvor mnogih nadahnuća u književnosti i umjetnosti, u vrjednovanju društvenih odnosa, u  dijalogu među religijama i svjetonazorima, na socijalnom planu, u karitativnoj brizi za gubavce, bolesne i siromašne, u odnosu prema prirodi i stvorenjima.

Životopis

Zajednice franjevačkog nadahnuća

Osam stoljeća

Pjesma stvorenja

Križ iz crkvice sv. Damjana

Znak TAU

Nebeski zaštitnik prijatelja ekologije

Međunarodni dan zaštite životinja

Nadahnuće likovnim umjetnicima

Nadanuće književnicima

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas121
Ovaj mjesecOvaj mjesec3948
UkupnoUkupno1040361

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 9