Priredio i oblikovao: fraNJo

Franjo Asiki nije toliko svetac kojemu se ljudi mole koliko ?ovjek kojega se nasljeduje. Oko njega nije izgra?en kult li?nosti nego jedinstvena privla?nost. On se nastoji pribliiti Isusu Kristu kao najmjerodavnijoj osobi i njegovu evan?elju kao radosnoj poruci. Sve Franjino djelovanje - molitve i spisi, njegovo protivljenje i predanje vitetvu i prorotvu, svijetu i Crkvi - imali su jedan jedini cilj: da sve ljude, a najprije njegovu bra?u, usmjere prema Isusu. Idu?i sam tim putom, Franjo je polagano, i ne bez muke, od prosje?noga asikog mladi?a postao uzorom koji je i danas izazovan i privla?an. Mnogo je toga Franjo Asiki pokrenuo u zapadnom kr?anstvu i zapadnoj kulturi. U nekom smislu postao je svjetionikom ?ovje?anstva. Franjo i franjevatvo bili su izvor mnogih nadahnu?a u knjievnosti i umjetnosti, u vrjednovanju drutvenih odnosa, u dijalogu me?u religijama i svjetonazorima, na socijalnom planu, u karitativnoj brizi za gubavce, bolesne i siromane, u odnosu prema prirodi i stvorenjima.

ivotopis

Zajednice franjeva?kog nadahnu?a

Osam stolje?a

Pjesma stvorenja

Kri iz crkvice sv. Damjana

Znak TAU

Nebeski zatitnik prijatelja ekologije

Me?unarodni dan zatite ivotinja

Nadahnu?e likovnim umjetnicima

Nadanu?e knjievnicima

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas66
Ovaj mjesecOvaj mjesec157
UkupnoUkupno946324

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 7