U subotu 5. studenog 2011. u Splitu, u Nadbiskupijskoj klasi?noj gimnaziji don Frane Buli?a, odrana je IX. smotra zborova katoli?kih kola na kojoj su sudjelovali mjeoviti zbor i mali orkestar nae gimnazije. Svake se godina u jednom gradu u Hrvatskoj u kojem postoji katoli?ka gimnazija odrava susret zborova. Svaki je takav susret pra?en pjesmom, veseljem i druenjem.

Na splitskom koncertu nastupilo je osam zborova: Nadbiskupska klasi?na gimnazija iz Zagreba, enska op?a gimnazija iz Zagreba, Klasi?na gimnazija fra Marijana Lanosovi?a iz Slavonskog Broda, Biskupijska klasi?na gimnazija Ru?era Bokovi?a iz Dubrovnika, Franjeva?ka klasi?na gimnazija iz Sinja, Katoli?ka klasi?na gimnazija iz Virovitice, Isusova?ka klasi?na gimnazija iz Osijeka i doma?in Nadbiskupijska klasi?na gimnazija don Frane Buli?a.
Na po?etku koncerta uvodnu je rije? odrao ravnatelj gimnazije doma?ina don Josip Duki?, a poticajnim rije?ima sudionicima se obratio i splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barii?, poelivi im radost na nastupu i naglasivi vanost njihova kolovanja. Zborovi su se gostima predstavili s dvije ili tri pjesme koje najvie prili?e duhu naih gimnazija, doma?eg ili stranog porijekla, a na kraju su svi zajedno zapjevali pjesmu Boe, ?uvaj Hrvatsku.
Na je zbor pod ravnanjem fra Stipice Grgata izveo tri skladbe: Gospe Sinjska, majko Rame (M. ?a?ija), Molitva u kru (fra N. Juki? - fra S. Grgat) i Ve?ernji zvon (F. Ferjan?i?). Me?u sluateljima bio je i ve?i broj bivih u?enika nae gimnazije, sada studenata u Splitu, koji su doli bodriti nae predstavnike.
Nakon koncerta u?enici i profesori u dvorani su gimnazije imali zakusku koja je popra?ena s jo vie pjevanja i veselja, sve do odlaska autobusa.
Izvijestila: Robertina Runje, II.b

Svjetlopisi: fraNJo

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas66
Ovaj mjesecOvaj mjesec157
UkupnoUkupno946324

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 4