Donosimo iskustvo naih u?enica ?etvrtog razreda Antonije Vuleta i Kristine Vukasovi?-Lon?ar koje su prolo ljeto bile u Njema?koj na te?aju, to im je omogu?eno suradnjom nae gimnazije s Goetheovim institutom u Zagrebu, odnosno uklju?enjem nae gimnazije u Pasch inicijativu.

Ein unvergesslicher SommerSmile

Letzten Sommer habe ich an einem Jugendkurs in Frankfurt teilgenommen. Ich werde mich mein ganzes Leben lang daran errinern. Ich habe viele nette Leute aus aller Welt kennen gelernt, mit denen ich wunderschne Zeit verbracht habe.

Jeden Tag hatten wir Unterricht um 9 Uhr, wo wir gelernt, gespielt und ab und zu gesungen haben. Da die Teilnehmer aus verschiedenen Lndern waren, habe ich viel ber fremde Kulturen gelernt. Die Lehrer waren lieb und hilfsbereit, so dass die in der Klasse verbrachte Zeit, mir sehr viel Spa machte. Das Essen war reichlich und gut. Wir hatten Betreuer, die jeden Tag was Neues mit uns unternommen haben. Einer unter ihnen war seiner Herkunft nach aus Bosnien und Herzegowina.

Nun habe ich viele neue Freunde in verschidenen Lndern, mit denen ich sehr oft bers Internet Kontakte aufnehme. Als wir uns voneinander verabschieden mussten, waren wir sehr traurig, weil wir diese Leute vielleicht nie wieder sehen werden. Alles in allem war dieser Kamp fr mich ein wunderschnes Erlebnis, das ich allen anderen SchlerInnen aufs Herzlichte empfehle.
Jugendkurs Frankfurt am Main, Juli, 2011
Antonia Vuleta, 4.b

Nezaboravno ljetoSmile

Prolo sam ljeto sudjelovala na jednom te?aju za mlade u Frankfurtu. Cijeli ?u se ivot sje?ati tog doga?aja. Upoznala sam mnoge mlade ljude iz ?itavog svijeta s kojima sam provela prekrasne trenutke.
Svaki smo dan imali nastavu u 9 sati, gdje smo u?ili, igrali se, a s vremena na vrijeme i pjevali. Budu?i da su sudionici bili iz razli?itih zemalja, puno sam nau?ila o stranim kulturama. Nastavnici su bili dobri i uvijek spremni pomo?i, tako da je vrijeme, koje smo provodili u u?ionici, bilo vrlo interesantno. Hrane je tako?er bilo u izobilju. Imali smo svoje pazitelje koji su svaki dan s nama neto novo poduzimali. Jedan je od njih porijeklom bio iz Bosne i Hercegovine.
Sada imam puno prijatelja u razli?itim zemljama s kojima se ?esto ?ujem preko interneta. Kada smo se morali jedni od drugih oprostiti, bili smo svi jako alosni, jer smo znali da se vjerojatno vie nikada ne?emo vidjeti.
Sve u svemu taj je kamp bio za mene prekrasan doivljaj, koji najsrda?nije preporu?am svim u?enicima.
Antonia Vuleta, 4.b

Die schnste Lebenserfahrung
Der Deutschkurs, an dem ich letzten Sommer in Frankfurt teilgenommen habe, war fr mich eine der schnsten Lebenserfahrungen. Ich hatte vor allem die Gelegenheit, viele junge Menschen aus aller Welt kennen zu lernen aber ich kam auch in eine unmittelbare Berhrung mit der deutschen Kultur und Sprache.

Von 9 bis 12 Uhr hatten wir Deutschtunterricht und die restliche Zeit haben wir mit verschiedenen Freizeitaktivitten ausgefllt. Im Haus der Jugend, wo wir untergebracht wurden, befreundeten wir uns mit anderen Jugendlichen, die sich nicht direkt an unserem Kurs beteiligt haben. Besonders gut hat mir der internationale Abend gefallen, wo Jugendliche ihre Heimatlnder, ihre Kulturen und Bruche vorstellten. Die 20 Tage, die ich in Frankfurt verbracht habe, werde ich sicherlich nie vergessen.

Kristina Vukasovi?-Lon?ar, 4.b

Najljepe ivotno iskustvo
Kurs njema?kog jezika prolog ljeta u Frankfurtu bilo je jedno od mojih najljepih ivotnih iskustava. Tu sam dobila priliku da upoznam puno mladih ljudi iz ?itavog svijeta, ali i da neposredno doivim njema?ku kulturu i jezik.
Od 9 do 12 imali bismo nastavu, dok smo ostatak dana uglavnom provodili bave?i se raznim aktivnostima, etnjom po gradu itd. U ku?i mladih, gdje smo bili smjeteni, doli smo u kontakt s ostalim mladim ljudima, koji nisu direktno sudjelovali na kursu. Posebno mi se svidjela internacionalna ve?er, gdje su mladi predstavljali svoje zemlje, njihovu kulturu i obi?aje. Tih 20 dana, koje sam provela u Njema?koj, sigurno nikada ne?u zaboraviti.
Kristina Vukasovi?-Lon?ar, 4.b

Jo fotografija

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas88
Ovaj mjesecOvaj mjesec1620
UkupnoUkupno951538

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 13