Lektira u digitalnom obliku - dostupna odmah i besplatno!

Za koji dan mora pro?itati to?no odre?eni lektirni naslov, a iz knjinice je posu?en i posljednji primjerak jer su se ba sada svi iz tvoga razreda sjetili te obveze i pretekli te! Nema problema! Ako ima odgovaraju?i elektroni?ki identitet, a morao/morala bi ga imati, samo klikni nekoliko puta, logiraj se (upii korisni?ku oznaku i zaporku) - i eljena lektira je pred tobom na zaslonu!

Cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne kolske lektire, ali i ire, besplatno su dostupna u?enicima i njihovim nastavnicima i profesorima. Ve? je postavljeno oko 200 knjiga te obilje multimedijskih sadraja, kao to su zvu?ni zapisi i video materijali. Cilj je projekta na webu objaviti sve osnovnokolske i srednjokolske lektire - ukupno preko tisu?u naslova! Djela su dostupna u nekoliko razli?itih digitalnih formata.
Projekt eLektire nastao je na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i porta, a realiziraju ga CARnet i Bulaja naklada.
Za pristup sadraju mora se prijaviti svojim AAA@EduHR elektroni?kim identitetom (korisni?kom oznakom i zaporkom), koji si dobio/dobila (ili moe dobiti) od administratora elektroni?kog imenika nae gimnazije - tajnice Gordane Pletikosi?.
Uvodnoj stranici eLektira moe pristupiti klikom na ovu sli?icu:

Ugodno ?itanje!!!

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas67
Ovaj mjesecOvaj mjesec1178
UkupnoUkupno951096

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 14