Dr. sc. Dario Hrupec: Kozmi?ke gama-zrake (predavanje)
Subota, 27 Listopad 2012 09:36

Dr. sc. Dario Hrupec s Instituta Ru?er Bokovi? u Zagrebu odrao je predavanje Kozmi?ke gamazrake u?enicima ?etvrtih razreda nae gimnazije. Predavanje je bilo o tome kako funkcionira znanost. Na pitanje kako funkcionira znanost obi?an ?ovjek teko bi dao to?an odgovor, ali se zato dr. sc. Hrupec pobrinuo da nam objasni. Saznali smo da je slu?ajno otkri?e snanog kozmi?kog zra?enja rendgenskih i gama zraka do kojeg je dolo u pijunskom traganju za nuklearnom aktivno?u na zemlji iz temelja promijenilo nae poimanje svemira. Uz to trebamo naglasak staviti i na dva ?erenkovljeva teleskopa koja pruaju mogu?nost istraivanja upravo onih fizikalnih pojava u svemiru koje se odvijaju na ekstremnoj energijskoj skali. Uz sve ove informacije koje smo dobili od dr. Hrupeca ostali smo poprili?no iznena?eni i zadovoljni. Iako smo na kraju naeg srednjokolskog obrazovanja voljeli bismo opet prisustvovati na nekom od predavanja dr. sc. Hrupeca.

Marta Tadi? i Ana Gali?, 4.b

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas142
Ovaj mjesecOvaj mjesec508
UkupnoUkupno957946

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 18