U ?etvrtak 16. svibnja 2013. godina u naoj Gimnaziji uprili?en je studijski sat na kojem su gostovali pjeva?ica zabavne glazbe Zorica Konda i njezin suprug i dugogodinji suradnik Joko Banov. Zorica Konda glazbenu karijeru zapo?ela je u grupi Pirati, potom nastavila u grupama Novi Dan, ST i Stijene, a od 1985. djeluje kao solistica. Njezine najljepe pjesme su uglavnom ljubavne balade mediteranskog izri?aja. Tijekom svoje bogate karijere ostvarila je zapaen broj sudjelovanja na raznim festivalima, a najvjernija je Splitskom festivalu, na kojem sudjeluje od 1981. godine.

U uvodnom govoru ravnatelj fra Jozo Grbavac pozdravio je glazbenu damu Zoricu Kondu i njezinog supruga Joka Banova. Iznio je kratak presjek kroz bogatu glazbenu karijeru Zorice Konde. Naglasio je da je cilj ovakvih naih susreta upoznavanje s razli?itim podru?jima umjetnosti njeguju?i kroz razgovor i pjesmu ukus za lijepo, skladno i plemenito. Zorica Konda osvrnula se na po?etke svoje karijere, nastup na Splitskom festivalu i pobjedi s pjesmom Pokora. Upravo je Pokora i bila prva pjesma koju je Zorica otpjevala. Potom su uslijedila pitanja u?enika koje je zanimao uspon u karijeri, najve?i uzori, a jednog u?enika je zanimalo to Zorica misli o mladima i sve ve?em broju onih koji sluaju narodnjake. Uslijedila je pjesma Zar je voljeti grijeh. Nadalje, u?enike je zanimalo na koji je na?in uspjela uskladiti obiteljski ivot s karijerom. Pjeva?ica je istaknula da nije uvijek bilo lako i jednostavno, ali obitelj je uvijek bila i ostala na prvom mjestu. Na koncu Zorica je otpjevala pjesme Molitva za tebe i You've got a friend, na to je publika reagirala gromoglasnim pljeskom. Za dananje sudjelovanje na studijskom satu ravnatelj se zahvalio gostima, dodjeljuju?i im monografiju Gimnazije koja ?e ih podsje?ati na gostovanje u naoj koli.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas73
Ovaj mjesecOvaj mjesec1184
UkupnoUkupno951102

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15