Studijski sat sa Zoricom Kondžom

 

U četvrtak 16. svibnja 2013. godina u našoj Gimnaziji upriličen je studijski sat na kojem su gostovali pjevačica zabavne glazbe Zorica Kondža i njezin suprug i dugogodišnji suradnik Joško Banov. Zorica Kondža glazbenu karijeru započela je u grupi Pirati, potom nastavila u grupama Novi Dan, ST i „Stijene“, a od 1985. djeluje kao solistica. Njezine najljepše pjesme su uglavnom ljubavne balade mediteranskog izričaja. Tijekom svoje bogate karijere ostvarila je zapažen broj sudjelovanja na raznim festivalima, a najvjernija je Splitskom festivalu, na kojem sudjeluje od 1981. godine.

 

U uvodnom govoru ravnatelj fra Jozo Grbavac pozdravio je glazbenu damu Zoricu Kondžu i njezinog supruga Joška Banova. Iznio je kratak presjek kroz bogatu glazbenu karijeru Zorice Kondže. Naglasio je da je cilj ovakvih naših susreta upoznavanje s različitim područjima umjetnosti njegujući kroz razgovor i pjesmu ukus za lijepo, skladno i plemenito. Zorica Kondža osvrnula se na početke svoje karijere, nastup na Splitskom festivalu i pobjedi s pjesmom „Pokora“. Upravo je „Pokora“ i bila prva pjesma koju je Zorica otpjevala. Potom su uslijedila pitanja učenika koje je zanimao uspon u karijeri, najveći uzori, a jednog učenika je zanimalo što Zorica misli o mladima i sve većem broju onih koji slušaju narodnjake. Uslijedila je pjesma „Zar je voljeti grijeh“. Nadalje, učenike je zanimalo na koji je način uspjela uskladiti obiteljski život s karijerom. Pjevačica je istaknula da nije uvijek bilo lako i jednostavno, ali obitelj je uvijek bila i ostala na prvom mjestu. Na koncu Zorica je otpjevala pjesme „Molitva za tebe“ i „You've got a friend“, na što je publika reagirala gromoglasnim pljeskom. Za današnje sudjelovanje na studijskom satu ravnatelj se zahvalio gostima, dodjeljujući im monografiju Gimnazije koja će ih podsjećati na gostovanje u našoj školi.

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas136
Ovaj mjesecOvaj mjesec3963
UkupnoUkupno1040376

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 13