Upis u I. razred Franjevačke klasične gimnazije u Sinju s pravom javnosti u šk. god. 2014./2015.

Program:

Gimnazija

Broj razrednih odjela

Broj učenika

Predmeti koji se boduju za upis (VII. i VII. r. OŠ)

Jezična gimnazija

1

28

Hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik (engleski jezik), povijest, biologija, geografija

Klasična gimnazija

1

28

Ukupno:             2                        56

Popis stranih jezika koji se izvode u školi kao obvezni nastavni predmeti:

-         jezični program: 1. strani jezik - engleski jezik

2. strani jezik – njemački jezik

- klasični program: 1. strani jezik – engleski jezik

- latinski jezik, grčki jezik.

Popis zdravstvenih kontraindikacija, sukladno Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole: Zdravstvene kontraindikacije za sve gimnazijske programe su kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje. Kandidati s teškoćama u razvoju koji su osnovnu školu završili prema rješenju ureda državne uprave u županiji odnosno Gradskoga ureda za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba o primjerenom obliku školovanja zbog intelektualnih teškoća.

Vrednovanje rezultata kandidata postignutih na natjecanjima iz znanja, sukladno toč. XIII.  Odluke o  elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015.

Pravo na izravan upis ili dodatne bodove ostvaruju kandidati na osnovi rezultata koje su postigli na natjecanjima iz znanja iz:

-         hrvatskoga jezika

-         matematike

-         1. stranog jezika

-         natjecanjima iz znanja iz dvaju nastavnih predmeta posebno značajnih za upis, sukladno Popisu predmeta posebno važnih za upis: povijest, geografija,

-         jednom natjecanju u znanju koje samostalno određuje srednja škola: biologija.

Napomena: U Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Sinju s pravom javnosti katolički vjeronauk je obvezan predmet.

RAVNATELJ

Mr. sc. Jozo Grbavac, prof.