Noć knjige 2015.

Kako bismo i mi bili dio Svjetskog dana knjige koji se obilježava 23.travnja, ove godine osmislili smo program za Noć knjige. Program je započinjao u 18h, a sastojao se od tri dijela. Već prvim dijelom publika je bila zabavljena zahvaljujući učenicima koji su dio Sinjskog pučkog kazališta. Izveli su prvi čin predstave „Romeo i Julija iz Velikog Bunjišta“ Tomislava Čadeža. Lik Julije utjelovila je naša maturantica Antonia Barać, a lik Romea Moreno Vuković.  Sporedne uloge u predstavi igrale su Iva Šuste i Petra Ugrin. Gost drugog dijela bila je pjesnikinja Nikolina Gaurina, bivša učenica Franjevačke klasične gimnazije. Nakon što nam je predstavila svoje dvije zbirke Memoaričnost srca i Srce na koljenima, koje je napisala već za vrijeme srednje škole i fakulteta, pjesnikinja nam je pročitala i nekoliko neobjavljenih pjesama. Obasuli smo je pitanjima o njenom stvaralaštvu, pjesništvu općenito i iskustvima kroz život. Atmosfera je bila ugodna, a neugodne tišine nije bilo. Budući da se naš susret s pjesnikinjom malo odužio, večer smo završili čitanjem poezije Silvija Strahimira Kranjčevića, čiju 150. obljetnicu rođenja obilježavamo ove godine. Iako se ove godine skupio malen broj naših učenika, nadamo se da će se tradicija nastaviti. Jer čitamo da bismo živjeli, zar ne?

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas15
Ovaj mjesecOvaj mjesec1116
UkupnoUkupno1026831

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8