Ljetni kamp u Izmiru

Od 20. srpnja do 2. kolovoza održan je ljetni kamp u Izmiru u Turskoj. Kamp je održan u organizaciji Goethe-Institut Ankara. Dvoje učenika naše gimnazije, Andrea Gulić i Petar Krešimir Vardić, bili su sudionici kampa.

 

Put smo započeli u Splitu na zračnoj luci. Letjeli smo avionom do Zagreba gdje smo se našli sa profesoricom Katarinom Ivanković iz Ogulina i ostalim učenicima iz Hrvatske. Dalje smo letjeli iz Zagreba za Istambul i zatim za Izmir. U kampu je bilo 110 polaznika iz Njemačke, Turske, Hrvatske, Moldavije, Rusije, Bugarske i Rumunjske. Kreativni program u kampu su vodili studenti iz Jenne. Radionice u kampu su imale glazbeni i multimedijski sadržaj u kojem su se učenici bavili zvukovima, posebice u velikim gradovima. Učenici A1/A2 nivoa bili su u glazbenoj skupini. Kroz jutro bi imali jezične radionice, a popodne bi imali kreativne radionice. Imali smo pet radionica koje su trajale 2 dana. U Janovoj radionici smo radili zvukovne priče. Napisali smo naše priče, a onda smo pravili zvučne efekte i snimali ih. Kod Pauline smo pripremali veliki nastup za Eurovision Song Contest. Svakom bendu je dodijeljena već postojeća eurovizijska pjesma, ali morali smo napisati novi tekst i vlastitu koreografiju na njemačkom. Značajnije pjesme Eurovizije bile su „Affe Affe Affe“ (Alez Ola Ole)  i „Wir duschen (nicht!)“. Na trećoj radionici sa Matthiasom smo snimali kratke osjećajne filmove koje smo digitalno obrađivali. S Malve smo radili u muzeju nedaleko od škole. Rezali smo matrice od kartona simbola rodnog grada.  Cilj ovih radionica bio je stvoriti zvukovnu igru kroz koju bi upoznali gradove drugih učenika, ali i složiti priču za kazališnu skupinu. Predzadnji dan bila je kazališna izvedba. Publici su se svidjele izvedbe, a učenici su se zabavljali sudjelujući u kreativnim radionicama. Ali to nije bio sve samo rad, imali smo i puno zabave, pogotovo u stankama između nastupa gdje smo se smijali smiješnim kostimima i upoznavanjem sa drugim polaznicima. Svaku večer održavale su se “Nacionalne večeri“ na kojima bi učenici predstavljali svoju zemlju. Upoznali smo se sa turskim vjenčanjem i hranom, ruskim plesom, moldavskim kolom, njemačkim humorom…  Imali smo i dnevni izlet na Wallfahrtsstätte Meryemana koje se smatra posljednjim domom Djevice Marije, a poslije je uslijedio odlazak na obližnju pješčanu plažu. Obilaskom Izmira upoznali smo tursku kulturu, hranu, običaje i posjetili Baazar, Konak i druge gradske znamenitosti. Zadnji dan održana je oproštajna zabava sa super hranom, dobrom glazbom i oproštajnom fotografijom. Ujutro smo se pozdravili i krenuli na aerodrom na put za Hrvatsku.

Die Reise begann in Split am Flughafen. Wir flogen nach Zagreb wo wir uns mit Begleitlehrerin Katarina Ivanković und auch den anderen Schülern trafen. Dann flogen wir nach Istanbul und danach nach Izmir. Im Camp war 110 Schüler aus Deutschland, der Türkei, Kroatien, Moldavien, Russland, Rumänien und Ukraine. Das Kreativworkshop wurde von Jennastudenten geleitet. In dem Workshops ging es um Musik und Klänge aus der Großstadt. Vormittags hatten wir Deutschunttericht und nachmittags die Workshops. In Jan's Workshop schrieben wir Geschichten für die wir später Soundeffekte machten. Nachdem kamm Paulina mit ihren Eurovision Song Contest Cover Workshop. Mann wird nie „Affe Affe Affe“ (Alez Ola Ole) und „Wir duschen (nicht!)“ vergessen. Das dritte Workshop war von Matthias mit dem wir auch früher in Zagreb arbeiteten. Wir machten Klangrätsel in dem wir eine Emotion beschreiben ohne Sprache zu benutzen. Mit Malve arbeiteten wir and der Kulisse für das Spiel das wir am ende der Camps für die Theatergruppe machten. Für die nicht Deutschunterricht hatten, gab es auch Türkishunterricht und der YFU-Blog. Während des Camps hatten wir auch Länderabende an dem wir unsere Länder präsentierten. Am einem Tag gingen fir zur Wallfahrtsstätte Meryem und dann ans Meer. Wir gingen auch oftmals in Izmir wo vir die Stadt sehen könnten und die Türkische Kultur kennenlernten. Am letzen Tag hatten wir eine Abschlussparty und dann gingen wir zum Flughafen am morgen zurück nach Kroatien.

Andrea Gulić i Petar Krešimir Vardić IV. b

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas47
Ovaj mjesecOvaj mjesec990
UkupnoUkupno976627

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 10