Ljetni kamp u Izmiru

Od 20. srpnja do 2. kolovoza odran je ljetni kamp u Izmiru u Turskoj. Kamp je odran u organizaciji Goethe-Institut Ankara. Dvoje u?enika nae gimnazije, Andrea Guli? i Petar Kreimir Vardi?, bili su sudionici kampa.

Put smo zapo?eli u Splitu na zra?noj luci. Letjeli smo avionom do Zagreba gdje smo se nali sa profesoricom Katarinom Ivankovi? iz Ogulina i ostalim u?enicima iz Hrvatske. Dalje smo letjeli iz Zagreba za Istambul i zatim za Izmir. U kampu je bilo 110 polaznika iz Njema?ke, Turske, Hrvatske, Moldavije, Rusije, Bugarske i Rumunjske. Kreativni program u kampu su vodili studenti iz Jenne. Radionice u kampu su imale glazbeni i multimedijski sadraj u kojem su se u?enici bavili zvukovima, posebice u velikim gradovima. U?enici A1/A2 nivoa bili su u glazbenoj skupini. Kroz jutro bi imali jezi?ne radionice, a popodne bi imali kreativne radionice. Imali smo pet radionica koje su trajale 2 dana. U Janovoj radionici smo radili zvukovne pri?e. Napisali smo nae pri?e, a onda smo pravili zvu?ne efekte i snimali ih. Kod Pauline smo pripremali veliki nastup za Eurovision Song Contest. Svakom bendu je dodijeljena ve? postoje?a eurovizijska pjesma, ali morali smo napisati novi tekst i vlastitu koreografiju na njema?kom. Zna?ajnije pjesme Eurovizije bile su Affe Affe Affe (Alez Ola Ole) i Wir duschen (nicht!). Na tre?oj radionici sa Matthiasom smo snimali kratke osje?ajne filmove koje smo digitalno obra?ivali. S Malve smo radili u muzeju nedaleko od kole. Rezali smo matrice od kartona simbola rodnog grada. Cilj ovih radionica bio je stvoriti zvukovnu igru kroz koju bi upoznali gradove drugih u?enika, ali i sloiti pri?u za kazalinu skupinu. Predzadnji dan bila je kazalina izvedba. Publici su se svidjele izvedbe, a u?enici su se zabavljali sudjeluju?i u kreativnim radionicama. Ali to nije bio sve samo rad, imali smo i puno zabave, pogotovo u stankama izme?u nastupa gdje smo se smijali smijenim kostimima i upoznavanjem sa drugim polaznicima. Svaku ve?er odravale su se Nacionalne ve?eri na kojima bi u?enici predstavljali svoju zemlju. Upoznali smo se sa turskim vjen?anjem i hranom, ruskim plesom, moldavskim kolom, njema?kim humorom Imali smo i dnevni izlet na Wallfahrtssttte Meryemana koje se smatra posljednjim domom Djevice Marije, a poslije je uslijedio odlazak na oblinju pje?anu plau. Obilaskom Izmira upoznali smo tursku kulturu, hranu, obi?aje i posjetili Baazar, Konak i druge gradske znamenitosti. Zadnji dan odrana je oprotajna zabava sa super hranom, dobrom glazbom i oprotajnom fotografijom. Ujutro smo se pozdravili i krenuli na aerodrom na put za Hrvatsku.

Die Reise begann in Split am Flughafen. Wir flogen nach Zagreb wo wir uns mit Begleitlehrerin Katarina Ivankovi? und auch den anderen Schlern trafen. Dann flogen wir nach Istanbul und danach nach Izmir. Im Camp war 110 Schler aus Deutschland, der Trkei, Kroatien, Moldavien, Russland, Rumnien und Ukraine. Das Kreativworkshop wurde von Jennastudenten geleitet. In dem Workshops ging es um Musik und Klnge aus der Grostadt. Vormittags hatten wir Deutschunttericht und nachmittags die Workshops. In Jan's Workshop schrieben wir Geschichten fr die wir spter Soundeffekte machten. Nachdem kamm Paulina mit ihren Eurovision Song Contest Cover Workshop. Mann wird nie Affe Affe Affe (Alez Ola Ole) und Wir duschen (nicht!) vergessen. Das dritte Workshop war von Matthias mit dem wir auch frher in Zagreb arbeiteten. Wir machten Klangrtsel in dem wir eine Emotion beschreiben ohne Sprache zu benutzen. Mit Malve arbeiteten wir and der Kulisse fr das Spiel das wir am ende der Camps fr die Theatergruppe machten. Fr die nicht Deutschunterricht hatten, gab es auch Trkishunterricht und der YFU-Blog. Whrend des Camps hatten wir auch Lnderabende an dem wir unsere Lnder prsentierten. Am einem Tag gingen fir zur Wallfahrtssttte Meryem und dann ans Meer. Wir gingen auch oftmals in Izmir wo vir die Stadt sehen knnten und die Trkische Kultur kennenlernten. Am letzen Tag hatten wir eine Abschlussparty und dann gingen wir zum Flughafen am morgen zurck nach Kroatien.

Andrea Guli? i Petar Kreimir Vardi? IV. b

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas136
Ovaj mjesecOvaj mjesec502
UkupnoUkupno957940

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 14