Veliki koncert za kraj

Na dragi, dugogodinji profesor glazbene umjetnosti fra Stipica Grgat priredio je oprotajni dar u?enicima i djelatnicima kole dovode?i im u goste svoje prijatelje, glazbenike Olivera Dragojevi?a i Zlatana Stipii?a Gibonnija.

Nakon gromoglasnog pljeska i oduevljenja publike prvi je na scenu iziao Oliver Dragojevi?, a nedugo potom i Gibonni. U pozdravnom govoru ravnatelj fra Jozo Grbavac istaknuo je kako su i jedan i drugi, kao pjeva?i, glazbenici, kao kantautori, kao ljudi na Hrvatskoj glazbenoj sceni jednoglasno zadobili naklonost i medija i publike. Njihove koncerte, albume i pjesme doslovno je nemogu?e pobrojiti. Uistinu je duga?ka lista pjesama koje su nadaleko poznate kao evergreeni hrvatske pop scene i dalmatinske pjesme. Oni su i prijatelji i dobri suradnici koji su udruili glazbene senzibilitete u zajedni?kom glazbenom projektu: uskoro ?e objaviti i zajedni?ki album, ?emu se osobito veselimo. Oliver je u vie od 50 godina zavidne karijere nastupao u najpoznatijim svjetskim dvoranama: Carnegie Hall u New Yorku, Royal Albert Hallu u Londonu, Olympiji u Parizu te Opera Houseu u Sydneyu. Gibonni je poznat po svom predanom humanitarnom radu: osnovao je fond za talentiranu djecu bez roditelja, objavio knjigu pjesama Dvije due na Brailleovu pismu, postao UNICEF-ov veleposlanik dobre volje. Cilj ovakvih susreta je da se u?enici upoznaju s razli?itim podru?jima umjetnosti njeguju?i kroz razgovor i pjesmu ukus za lijepo, skladno i plemenito.

Led su probili duetom Lipa moja koju je publika dobro primila i s kojom su uspjeli izazvati mnoge emocionalne reakcije. Potom su uslijedila pitanja u?enika koje je zanimalo kako su glazbenici upoznali fra Stipicu Grgata, imaju li rituale prije nastupa, odakle crpe inspiraciju za svoje stihove te imaju li jo uvijek tremu prije nastupa. Nakon pjesme Vjeruj u ljubav, uslijedila je Cesarica, za koju je Gibonni napisao tekst, a izvodi je Oliver, gdje se publika odvaila i uklju?ila. Pjesma Moj galebe, potomBez tebe pjesma koja je nastala u studiju zajedni?kog prijatelja Tomislava Mrduljaa, Dobri ljudi koju je Gibonni otpjevao bez pratnje klavijatura uz malu pomo? publike u refrenu, Tko sam ja da ti sudim, Kad mi do?e ti.

Nakon tih nekoliko pjesama glazbenici su najavili svoj odlazak. Ravnatelj ih je ispratio rije?ima zahvale, a u znak sje?anja na ovu zgodu poklonio im je srebrenjak. Naime, prole godine u ?ast 300. obljetnice ?udesne obrane Sinja od Turaka po zagovoru ?udotvorne Gospe Sinjske izra?eni su prigodni zlatni i srebrni kovani novac. Zahvalio je i Fra Stipici na dugogodinjem trudu, odgovornosti i stru?nosti u naoj koli, na lijepih 17 godina. Njegovim marom je sve to skupa bilo prepoznatljivo u naem kolskom mjeovitom zboru koji je sve ove godine, svojim brojem i pjevno?u, bio jedan od najboljih zborova katoli?kih kola u Republici Hrvatskoj. Uru?ena mu je koara s darovima u znak zahvale. Time je slubeno bila zavrena priredba, a svatko tko se odvaio mogao je traiti zajedni?ku fotografiju ili autogram sa glazbenicima.

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas135
Ovaj mjesecOvaj mjesec501
UkupnoUkupno957939

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12