Veliki koncert za kraj

 

Naš dragi, dugogodišnji profesor glazbene umjetnosti fra Stipica Grgat priredio je oproštajni dar učenicima i djelatnicima škole dovodeći im u goste svoje prijatelje, glazbenike Olivera Dragojevića i Zlatana Stipišića Gibonnija.

 

 

Nakon gromoglasnog pljeska i oduševljenja publike prvi je na scenu izišao Oliver Dragojević, a nedugo potom i Gibonni. U pozdravnom govoru ravnatelj fra Jozo Grbavac istaknuo je kako su i jedan i drugi, kao pjevači, glazbenici, kao kantautori, kao ljudi na Hrvatskoj glazbenoj sceni jednoglasno zadobili naklonost i medija i publike. Njihove koncerte, albume i pjesme doslovno je nemoguće pobrojiti. Uistinu je dugačka lista pjesama koje su nadaleko poznate kao evergreeni hrvatske pop scene i dalmatinske pjesme. Oni su i prijatelji i dobri suradnici koji su udružili glazbene senzibilitete u zajedničkom glazbenom projektu: uskoro će objaviti i zajednički album, čemu se osobito veselimo. Oliver je u više od 50 godina zavidne karijere nastupao u najpoznatijim svjetskim dvoranama: Carnegie Hall u New Yorku, Royal Albert Hallu u Londonu, Olympiji u Parizu te Opera Houseu u Sydneyu.  Gibonni je poznat po svom predanom humanitarnom radu: osnovao je fond za talentiranu djecu bez roditelja, objavio knjigu pjesama Dvije duše na Brailleovu pismu, postao UNICEF-ov veleposlanik dobre volje. Cilj ovakvih susreta je da se učenici upoznaju s različitim područjima umjetnosti njegujući kroz razgovor i pjesmu ukus za lijepo, skladno i plemenito.

Led su probili duetom Lipa moja koju je publika dobro primila i s kojom su uspjeli izazvati mnoge emocionalne reakcije. Potom su uslijedila pitanja učenika koje je zanimalo kako su glazbenici upoznali fra Stipicu Grgata, imaju li rituale prije nastupa, odakle crpe inspiraciju za svoje stihove te imaju li još uvijek tremu prije nastupa. Nakon pjesme Vjeruj u ljubav, uslijedila je Cesarica, za koju je Gibonni napisao tekst, a izvodi je Oliver, gdje se publika odvažila i uključila. Pjesma Moj galebe, potom Bez tebe pjesma koja je nastala u studiju zajedničkog prijatelja Tomislava Mrduljaša, Dobri ljudi koju je Gibonni otpjevao bez pratnje klavijatura uz malu pomoć publike u refrenu, Tko sam ja da ti sudim, Kad mi dođeš ti.

Nakon tih nekoliko pjesama glazbenici su najavili svoj odlazak. Ravnatelj ih je ispratio riječima zahvale, a u znak sjećanja na ovu zgodu poklonio im je srebrenjak. Naime, prošle godine u čast 300. obljetnice čudesne obrane Sinja od Turaka po zagovoru Čudotvorne Gospe Sinjske izrađeni su prigodni zlatni i srebrni kovani novac. Zahvalio je i Fra Stipici na dugogodišnjem trudu, odgovornosti i stručnosti u našoj školi, na lijepih 17 godina. Njegovim marom je sve to skupa bilo prepoznatljivo u našem školskom mješovitom zboru koji je sve ove godine, svojim brojem i pjevnošću, bio jedan od najboljih zborova katoličkih škola u Republici Hrvatskoj. Uručena mu je košara s darovima u znak zahvale. Time je službeno bila završena priredba, a svatko tko se odvažio mogao je tražiti zajedničku fotografiju ili autogram sa glazbenicima.

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas23
Ovaj mjesecOvaj mjesec1124
UkupnoUkupno1026839

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12