Nastavni plan (tjedna satnica)

Nastavni plan i program u Franjeva?koj je klasi?noj gimnaziji dvojak: jedan razredni odjel novoupisanih u?enika obrazuje se prema planu i programu klasi?ne gimnazije, a drugi usporedni odjel po planu i programu jezi?ne gimnazije.

Nastavni planovi uglavnom se razlikuju u satnici ivih i klasi?nih jezika, a (manje) i u satnici matematike i psihologije.

  • Po planu i programu klasi?ne gimnazije u?enici uz jedan ivi jezik u?e i klasi?ne jezike latinski i gr?ki od I. do IV. razreda. U III. i IV. razredu mogu fakultativno (prema vlastitom izboru) u?iti jo i drugi ivi jezik - njema?ki.
  • Po planu i programu jezi?ne gimnazije u?enici u?e dva iva jezika (prvi engleski i drugi njema?ki) od I. do IV. razreda, a latinski u I. i II. razredu. U III. i IV. razredu mogu fakultativno (vlastitim opredjeljenjem) u?iti i tre?i ivi jezik - talijanski.

U Gimnaziji se primjerena pozornost posve?uje i svima ostalim nastavnim predmetima pa se u oba nastavna programa u?enicima prua pouzdana osnova za stjecanje radnih navika, znanja i vjetina potrebnih za uspjeno polaganje dravne mature i nastavak kolovanja - razli?ite stru?ne i znanstvene studije.

Nastavni plan 2018./2019.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas73
Ovaj mjesecOvaj mjesec164
UkupnoUkupno946331

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 7