Susret maturanata 2016.


U organizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije na Humcu je 9. travnja 2016. godine odran sedamnaesti po redu susret vjerou?enika zavrnih razreda srednje kole. Na susretu je sudjelovalo oko 2.200 maturanata predvo?enih sa stotinjak njihovih vjerou?itelja i profesora. Najbrojniji su bili u?enici s podru?ja Splitsko-makarske nadbiskupije, a njima su se pridruili u?enici iz Zadarske, ibenske i Dubrova?ke nad/biskupije. Ovim ve? tradicionalnim susretom maturanti na novoj prekretnici svoga ivota ele zahvaliti Bogu i svima koji su im bili podrka i pomo? tijekom srednjokolskog odgoja i obrazovanja. Misno slavlje predvodio je dubrova?ki biskup mons. Mate Uzini?, a na po?etku slavlja sve nazo?ne pozdravio je huma?ki gvardijan fra Velimir Mandi?, izrazivi dobrodolicu i radost to je zajedno sa svojom franjeva?kom zajednicom sedmu godinu zaredom doma?in ovog susreta. Nakon misnog slavlja druenje u?enika nastavilo se sve do ve?ernjih sati u Mostaru i Me?ugorju. Dojmovi svih sudionika, unato? kii koja ih je cijeli dan zalijevala, vie su nego pozitivni i radosni. Op?e raspoloenje i pjesma na povratku svjedo?ili su da su im ovakvi duhovni susreti i zajedni?ka druenja itekako potrebna.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas137
Ovaj mjesecOvaj mjesec503
UkupnoUkupno957941

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 16