Opremljenost Gimnazije

Gimnazijska zgrada

Nastavu Franjeva?ka klasi?na gimnazija izvodi u vlastitoj zgradi kraj Alkarskog trkalita.

Mati?ne u?ionice

Svaki razredni odjel (8) ima svoju mati?nu u?ionicu opremljenu potrebnim namjetajem, nastavnim sredstvima i tehni?kim pomagalima. Sve su u?ionice - mati?ne i specijalizirane - umreene i povezane na internetsku vezu s mogu?no?u koritenja u vrijeme nastave.

Specijalizirane u?ionice

Za nastavu informatike, biologije, kemije i fizike te povijesti i zemljopisa Gimnazija ima specijalizirane u?ionice. One su dobro opskrbljene potrebnim namjetajem, nastavnim sredstvima i tehni?kim pomagalima koja se stalno nadopunjavaju i obnavljaju.

Knjinica

Gimnazijska je knjinica opskrbljena svim potrebnim lektirnim naslovima i s dostatnim brojem primjeraka, ali i drugim djelima (tiskanim, video i digitalnim) koja su potrebna u?enicima za razli?ite kolske i doma?e uratke.

Vienamjenska dvorana

U prizemlju gimnazijske zgrade nalazi se vienamjenska dvorana. U njoj se dijelom odvija nastava tjelesne i zdravstvene kulture, a ujedno slui za prigodne priredbe, skupna predavanja, sve?ane zgode i ispite dravne mature. U posebnim prigodama Gimnaziji je na raspolaganju sve?ana Dvorana Gospe Sinjske u franjeva?kom samostanu.

Igralita i svla?ionice

Za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, uz vienamjensku dvoranu unutar zgrade, Gimnazija ima prostrana i ure?ena vanjska igralita i svla?ionice.

Gimnazijska kapelica

U prizemlju gimnazijske zgrade nalazi se i kapelica za povremena bogosluja s manjim skupinama (40-ak osoba) i za mogu?nost osobne pobonosti u?enika.

Skupna sve?ana bogosluja - na po?etku i zavretku k. godine, u prigodi Dana Gimnazije (Svetkovina Bezgrjenog za?e?a, 8. prosinca) i u nekim drugim prigodama - Gimnazija slavi u crkvi Gospe Sinjske.

Sobe za primanje roditelja

Pojedina?no primanje i informiranje roditelja obavlja se u dvjema malim prostorijama u kojima je zajam?ena diskrecija i mogu?nost povjerljiva razgovora roditelja s razrednikom.

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas67
Ovaj mjesecOvaj mjesec158
UkupnoUkupno946325

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 14