U ponedjeljak, 5. rujna 2016., zapo?ela je nova nastavna godina na naoj gimnaziji.U 8 sati odrani su satovi razrednih zajednica na kojima su razrednici pozdravili u?enike i obavijestili ih o odvijanju prvog radnog dana i tjedna. U 9 sati u?enici i profesori okupili su se ispred junog ulaza u gimnaziju gdje su se razredi s razrednicima pojedina?no, a potom i svi zajedno fotografirali. u 10 sati u crkvi ?udotvorne Gospe Sinjske slavljena je sv. Misa sa zazivom Duha Svetoga. Misu je predvodio provincijal fra Joko Kodoman. S njim su suslavlili profesori sve?enici na ?elu s ravnateljem fra Blaom Toplakom.

U prigodnoj propovijedi provincijal je podsjetio sve nazo?ne na veliki jubilej koji ?e se u rujnu slaviti u naem svetitu, a to je 300. obljetnica krunidbe nae nebeske Majke ?udotvorne Gospe Sinjske te pozvao sve na aktivno sudjelovanje u slavlju. Potom je, osvr?u?i se na misna ?itanja, istaknuo potrebu da u?enici jednako kao i njihovi profesori i odgojitelji koji su dio katoli?ke kole budu prepoznati unutar kr?anske zajednice. Doti?u?i se promjena koje se ti?u hrvatskog kolstva, misle?i prije svega na Kurikularnu reformu, naglasio je na potrebu konstantnog mijenjanja nas samih, na potrebu samokriti?nosti bez koje nismo na pravom putu i ne moemo izgraditi plodno zajednitvo. Svatko od nas treba biti samokriti?an i upitati se koliko sam doista predano radio i je li pravilan ishod koji na koncu imam.

Svim u?enicima i profesorima zaelio je sretan i uspjean po?etak nove kolske godine!

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas128
Ovaj mjesecOvaj mjesec494
UkupnoUkupno957932

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 14