Početak nove školske godine 2016./17.

U ponedjeljak, 5. rujna 2016., započela je nova nastavna godina na našoj gimnaziji. U 8 sati održani su satovi razrednih zajednica na kojima su razrednici pozdravili učenike i obavijestili ih o odvijanju prvog radnog dana i tjedna. U 9 sati učenici i profesori okupili su se ispred južnog ulaza u gimnaziju gdje su se razredi s razrednicima pojedinačno, a potom i svi zajedno fotografirali. u 10 sati u crkvi Čudotvorne Gospe Sinjske slavljena je sv. Misa sa zazivom Duha Svetoga. Misu je predvodio provincijal fra Joško Kodžoman. S njim su suslavlili profesori svećenici na čelu s ravnateljem fra Blažom Toplakom.

U prigodnoj propovijedi provincijal je podsjetio sve nazočne na veliki jubilej koji će se u rujnu slaviti u našem svetištu, a to je 300. obljetnica krunidbe naše nebeske Majke Čudotvorne Gospe Sinjske te pozvao sve na aktivno sudjelovanje u slavlju. Potom je, osvrćući se na misna čitanja, istaknuo potrebu da učenici jednako kao i njihovi profesori i odgojitelji koji su dio katoličke škole budu prepoznati unutar kršćanske zajednice. Dotičući se promjena koje se tiču hrvatskog školstva, misleći prije svega na Kurikularnu reformu, naglasio je na potrebu konstantnog mijenjanja nas samih, na potrebu samokritičnosti bez koje nismo na pravom putu i ne možemo izgraditi plodno zajedništvo. Svatko od nas treba biti samokritičan i upitati se koliko sam doista predano radio i je li pravilan ishod koji na koncu imam.

Svim učenicima i profesorima zaželio je sretan i uspješan početak nove školske godine!

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas137
Ovaj mjesecOvaj mjesec3964
UkupnoUkupno1040377

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15