Posjet u?enika Gimnazije Centru Juraj Bona?i

Dana 23.12.2016. u?enici Franjeva?ke klasi?ne gimnazije sa svojom prof. vjeronauka Silvijom Vu?kovi?, posjetili su Centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bona?i u Sinju. Kako bismo imalo razveselili djecu Centra Juraj Bona?i, mi u?enici svakom djetetu poklonili smo jedan mali dar. Djeca su bila presretna kad su primila darove. Neto me je, kao kr?anina i kao pojedinca, jako razveselilo. Bio sam zaprepaten kad sam to zapazio. Djeca nisu bila toliko sretna sadrajem poklona nego su znala da im mi to donosimo iz ljubavi, a ljubav je ono to oni najvie cijene. Time su pokazali kako je duhovni svijet puno vredniji od materijalnog te kako materijalizam, sam po sebi, ne moe usre?iti ?ovjeka. Ova djeca pokazala su nam pravi duh Boi?a. Dali su nam poklon koji nitko od nas nije mogao ni zamisliti i na tom im od srca Hvala.

Dragi prijatelji, ugledajmo se u ovu djecu i ne ivimo za materijalno jer ono je prolazno. ?ovjek je stvoren da tei Bogu, a ne novcu jer nije bogat onaj tko mnogo ima, nego onaj tko je skroman, a skromnost je najve?a ?ovjekova vrlina, zato, dragi prijatelji, ne dopustimo da se i ovog Boi?a, Isus rodi me?u poklonima, nego u naem srcu.

...katkad i mali osmijeh moe vrijediti vie nego ?itavo bogatstvo. ..

Toni imac, 1.a

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas132
Ovaj mjesecOvaj mjesec498
UkupnoUkupno957936

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 14