Posjet učenika Gimnazije Centru Juraj Bonači

 

Dana 23.12.2016. učenici Franjevačke klasične gimnazije sa svojom prof. vjeronauka Silvijom Vučković, posjetili su Centar za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“ u Sinju. Kako bismo imalo razveselili djecu Centra „Juraj Bonači“, mi učenici svakom djetetu poklonili smo jedan mali dar. Djeca su bila presretna kad su primila darove. Nešto me je, kao kršćanina i kao pojedinca, jako razveselilo. Bio sam zaprepašten kad sam to zapazio. Djeca nisu bila toliko sretna sadržajem poklona nego su znala da im mi to donosimo iz ljubavi, a ljubav je ono što oni najviše cijene. Time su pokazali kako je duhovni svijet puno vredniji od materijalnog te kako materijalizam, sam po sebi, ne može usrećiti čovjeka. Ova djeca pokazala su nam pravi duh Božića. Dali su nam poklon koji nitko od nas nije mogao ni zamisliti i na tom im od srca „Hvala“.

 

 

Dragi prijatelji, ugledajmo se u ovu djecu i ne živimo za materijalno jer ono je prolazno. Čovjek je stvoren da teži Bogu, a ne novcu jer nije bogat onaj tko mnogo ima, nego onaj tko je skroman, a skromnost je najveća čovjekova vrlina, zato, dragi prijatelji, ne dopustimo da se i ovog Božića, Isus rodi „među poklonima“, nego u našem srcu.

...katkad i mali osmijeh može vrijediti više nego čitavo bogatstvo. ..

Toni Šimac, 1.a

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas14
Ovaj mjesecOvaj mjesec1115
UkupnoUkupno1026830

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 9