Novo lice informati?ko-jezi?ne u?ionice

Prosinac je mjesec koji u svome nazivu ima viezna?nu poruku: kao razdoblje u kojemu su ljudi bili prisiljeni za vrijeme nerodnih godina traiti pomo? od drugih, ukratko re?eno, prositi da bi preivjeli hladne zimske dane. Ali, prosinac je za kr?ane imao i drugo zna?enje jer je u sebi sadravao staru hrvatsku rije? koja se ponegdje i danas ?uje ? prosunac, imenom koje je izvedeno od sjati, prosjati. Sunce je pobijedilo mrklinu no?i te je prosinulo. Kr?ani su drali da je Krist kao mlado sunce znak nade u bolje sutra.

Nakon vie od jednoga desetlje?a kako je u funkciju stavljena informati?ka u?ionica i vremena koje sa sobom neumitno nosi zastarjelost ra?unala, zastarjelost operativnoga sustava, ?estih kvarova, gotovo polovica ra?unala bila je izvan upotrebe. Franjeva?koj klasi?nog gimnaziji simboli?no re?eno prosunulo je sunce u prosincu 2016. godine. Na zamolbu ravnatelja Gimnazije fra Blaa Toplaka upanijski je odjel obazrivo?u upana Zlatka evrnje i pro?elnika za prosvjetu Tomislava ?onli?a preko upanijskih institucija odobrio ve?inu sredstava za obnovu polivalentne u?ionice. Ono to nije bilo mogu?e nabaviti obzirno?u upanijskih djelatnika zbog ograni?enosti sredstva u prora?unu, nabavljeno je sredstvima Franjeva?ke provincije Presvetoga Otkupitelja.

Naime, dosada se ta u?ionica koristila samo za potrebe nastave informatike. Odavno je tinjala ideja da se u?ionica koristi vienamjenski. Od jeseni 2016. na naoj gimnaziji, dolaskom novoga ravnatelja fra Blaa Toplaka, zapuhali su novi vjetrovi pozitivnih promjena. Jedna od tih promjena, koju je malo tko od nas tako brzo o?ekivao, ostvarila se u opremanju i stavljanju u funkciju informati?ko-jezi?ne u?ionice.

Nadamo se da ?e novoopremljeni kabinet biti na korist u?enicima za to bolje i to lake svladavanje obveznoga gradiva. Preko niza fotografija moe se dobiti uvid u izgled u?ionice, a jednako tako i u?enike kako koriste blagodati novoopremljene informati?ko-jezi?ne u?ionice. Dao Bog i uvi?avnost ljudi dobre volje da se i nadalje u naoj Gimnaziji nastavi s takvim poletom.

Snjeana Radan, prof.

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar k. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas126
Ovaj mjesecOvaj mjesec492
UkupnoUkupno957930

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8