Predstava "Viktor" u Gimnaziji

U četvrtak, 11. svibnja, preko sata razredne zajednice učenici Gimnazije odgledali su predstavu "Viktor" koju su pripremili učenici iz Nadbiskupijske klasične gimnazije "Don Frane Bulić" s pravom javnosti iz Splita pod mentorstvom don Vedrana Torića. Predstavu je napisao profesor don Vedran Torić i njome je želio prikazati aktualnu situaciju u hrvatskom školstvu, probleme s kojima se učenici nose te način na koji te probleme rješavaju, a to je jedino trud i rad. U predstavu je utkan specifičan "dalmatinski" humor s elementima satire te su splitski klasičari svoje kolege nasmijali do suza i zaslužno pobrali ovacije i gromoglasan pljesak. Mladi Splićani predstavili su se i na ovogodišnjoj smotri Lidrano u kategoriji skupnog scenskog nastupa te su pobrali najveće ovacije.