Popravni ispiti

Raspored popravnih ispita

Obavijest za učenike drugih razreda koji su upućeni na popravni ispit iz fizike

Učenici drugih razreda koji su upućeni na popravni ispit

iz fizike materijale za popravni mogu preuzeti u tajništvu

Gimnazije od 17. do 20. srpnja u vremenu od 9 do 11.

Maturalna večer 2017.

Veselja i dobrog raspoloženja nije nedostajalo u petak, 2. lipnja, u Hotelu Alkar gdje je

60-ak učenika Franjevačke klasične gimnazije u Sinju s pravom javnosti sa svojim

profesorima uživalo u maturalnoj zabavi. Maturanti i maturantice blistali su u svečanim

odijelima i haljinama, a rasplesali su se uz ritmove grupe Piromani.

FOTOGRAFIJE

Obavijest o dodjeli svjedodžaba i nagrada

Petak, 30. lipnja 2017.

9.30 - dodjela svjedodžaba u matičnim učionicama

10.00 - svečana dodjela svjedodžaba učenicima četvrtih

razreda i nagrada za najuspješnije učenike u Velikoj dvorani

Dodjela svjedodžaba i nagrada svečani su čini i svi su učenici

dužni na njima prisustvovati.

TV Jadran u našoj Gimnaziji

Raspored dopunskog rada

Dokument u pdf-u

Natječaj za upis učenika u prvi razred u šk. god. 2017./2018.

Dokument natječaja u pdf formatu

Predstava "Viktor" u Gimnaziji

U četvrtak, 11. svibnja, preko sata razredne zajednice učenici Gimnazije odgledali su predstavu "Viktor" koju su pripremili učenici iz Nadbiskupijske klasične gimnazije "Don Frane Bulić" s pravom javnosti iz Splita pod mentorstvom don Vedrana Torića. Predstavu je napisao profesor don Vedran Torić i njome je želio prikazati aktualnu situaciju u hrvatskom školstvu, probleme s kojima se učenici nose te način na koji te probleme rješavaju, a to je jedino trud i rad. U predstavu je utkan specifičan "dalmatinski" humor s elementima satire te su splitski klasičari svoje kolege nasmijali do suza i zaslužno pobrali ovacije i gromoglasan pljesak. Mladi Splićani predstavili su se i na ovogodišnjoj smotri Lidrano u kategoriji skupnog scenskog nastupa te su pobrali najveće ovacije.

Susret zborova Katoličkih škola Dalmacije

U Nedjelju Dobrog Pastira, 7. svibnja održan  je u katedrali sv. Jakova u Šibeniku Susret zborova Katoličkih škola Dalmacije. U katedrali sv. Jakova katedralni župnik don Krešimir Mateša dočekao je mlade pjevače i upoznao ih s pojedinostima gradnje i njezinoj važnosti.

Pozdravnu riječ mladim zborovima uputila je voditeljica Ureda HBK za katoličke škole gđa Ivana Mokri izrazivši radost što je ovogodišnji susret u Šibeniku. Nadu kako će mladi zborovi ispuniti skladnom pjesmom prostor katedrale sv. Jakova  i ispuniti srca slušatelja izrazio je Šibenski biskup mons. Tomislav Rogić.

Prvi je nastupio zbor Klasične gimnazije Ivana Pavla II. iz Zadra. Izveli su pjesme Tražim tebe Šime Marovića te duhovnu crnačku pjesmu Nobody knows the trouble I've seen. Voditelj zbora je Grgo Ivanković, prof. Uslijedio je  nastup zbora Franjevačke klasične gimnazije s pravom javnosti iz Sinja. Nastupili su s pjesmom  Šime Marovića Hvaljen Isus, dobri ljudi u obradi Andre Čale te Johna Cartera Cantate Domino. Voditelj zbora je Andro Čalo, uz glazbenu pratnju Karla Delića na klaviru i Ante Šiljega na saksofonu. Treći po redu bio je zbor Nadbiskupske klasične gimnazije don Frane Bulić iz Splita s  pjesmama Jacoba Arcadelta Ave Maria te pjesmom Šime Marovića Navištenje. Voditeljica je s. Lidija Matijević, uz glazbenu pratnju Benjamina Vrdoljaka. Podršku zboru došao je dati i ravnatelj don Josip Dukić. Na  kraju je nastupio  zbor škole domaćina, Katoličke osnovne škole iz Šibenika koji je izveo pjesmu Damira Topića O ljubavi ja pjevam, te Psalam 23 Gospodine, ti si pastir moj. Zbor je nastupio uz pratnju Srećka Perkovića i pod voditeljstvom  Luiđe Cvitan, prof.

Zahvalnu riječ na kraju je uputila ravnateljica škole domaćina s. Mandica Starčević, zahvalivši zborovima na predivnim izvedbama kojima su pokazali koliko bruse talente koje im je Gospodin darovao.

FOTOGRAFIJE

Aktivnosti na dodatnoj nastavi iz engleskog jezika

U okviru dodatne nastave iz engleskog jezika koju vodi prof. Diana Župić, učenici Iva Šuste, Paula Krnjača, Nina Marendić, Dujo Marković i Duje Jelavić-Šako iz 4.b razreda izvode ulomak iz drame Pygmalion (G. Bernarda Shawa), a učenik Stipe Buljan iz 4.a razreda predstavlja uvjerljiv govor na temu Cyberbullying.

Ako vaš internet preglednik ne podržava učitani video zapis prilažemo vam linkove(kopirajte i zalijepite u adresnu traku):

Uvjerljivi govor :  https://youtu.be/p6Rb-bL3KaU

Pygmalion:  https://youtu.be/y9Z1L_NHpaI

<< Početak < « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » > Kraj >>

Stranica 1 od 30

Kalendar šk. godine 2016./2017.